GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 15339065
*
nr 1533 9065
VASE
ceramics, Nittsjö. Height: 45 cm, minor crack.
keramik, Nittsjö. Höjd: 45 cm
Condition: fotnagg
Estimate:
500
Auction date:
Monday April 10 2023
at 19:16:30
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö vas
-
4273 VASES
1 par Cloisonne + 1 vas, China, 22-29,
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
10 juni at 20:54
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
in two days
10 juni at 18:56
*
VASE
Condition: fotnagg
nr 1533 9065
VASE
ceramics, Nittsjö. Height: 45 cm, minor crack.
keramik, Nittsjö. Höjd: 45 cm
Condition: fotnagg
Estimate: | 500 |
---|---|
Auction date: |
Monday April 10 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö vas
-
4273 VASES
1 par Cloisonne + 1 vas, China, 22-29,
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
10 juni at 20:54 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
in two days
10 juni at 18:56